Ferraty Lago di Garda

Termín: 19.- 22.09.2024

Největší italské jezero obklopené horami v severní části Itálie. Místo kde si užijete prodloužený víkend plný ferratování mezi alpskými vrcholky s nezapomenutelnými výhledy. I kdyz vám přijde, že na podzim je už po turistické sezóně, u jezera Lago di Garda je na kraji sezóny teplo a je to tedy ideální čas jak na pěší turistiku tak i na ferratové lezení.Itenerář cesty

1.Den

Sraz v 15h na místě u ubytování v Riva del Garda. Tento den ještě stihneme jednu z kratších ferrat Colodri klettersteig B/C.

2. Den

Po snídani vyrazíme na ferratový okruh přes Cima Rocca B, ketrý máme hned nedaleko od ubytování. Pokud nám budou síly stačit, vydáme se dále na ferratu Via Ferrata dell”Amicizia

3. Den

Tento den si užijeme Via ferratu Ernesto Che Guevara a pokud nám síly budou stačit a budeme mít chuť, můžeme při cestě zpět vyrazit na ferratu Rio Sallagoni

4. Den

Poslední den využijeme dopoledne na zajištěnou cestu Signora della Acque. Po ferratě se vrátíme zpět na ubytování a okolo 13h náš čeká cesta zpět do ČR.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz všech účastníků kolem 15h  u ubytování v Riva del Garda

Ubytování

Ubytovaní budeme na aprtmánech v městečku Riva del Garda, kde budeme moci využít místní pláže ke koupání, či ve volném čase projíždky na kolech kolem jezera Lago di Garda.

Stravování

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. V apartmánech si bude možné využít kuchyně a vařit si zvlastních zásob. U ubytování je v blízkosti obchod, kde nakupovat suroviny a nebo využívat místní bistro ke stravování.

Náročnost 2-3

Ačkoli je možné se zájezdu zúčastnit i bez předchozí zkušenosti s ferratami, doporučuji  zkušenost s VHT a předpokládám alespoň průměrnou fyzickou zdatnost účastníků. Program je koncipován jako celodenní pohyb v horském terénu.

Cena: 7.500,- CZK/os včetně DPH. 

Cena zahrnuje: pouze náklady za průvodcovské služby.

Cena nezahrnuje: je třeba počítat s náklady na dopravu,  cestovní pojištění (pokud nemáte sjednané), ubytování a stravování.


POVINNÉ VYBAVENÍ

  • trekové hole,
  • ferratové vybaveni
  • pevná kotníková turisticka obuv
  • nepromokavá bunda a kalhoty (membrána Gore-Tex, Dermizax, Cutan apod.), softshellová (fleecová) bunda, sada spodního prádla (nejlépe vlněného), ponožky (+rezervní), termoska případně láhev na pití nebo camelback (1,5 - 2 l), tenké prodyšné rukavice (softshell, Windstopper), teplé rukavice, čepice,
  • kvalitní sluneční brýle, ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20), čelovka

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

čelenka, šátek, hygienické potřeby, náhradní spodní prádlo, bavlněné tričko, mapa, GPS.