Ferraty v Andalusii

Termín: 07. - 13.11. 2024

Andalusie se nacházi v jižní části Španělska kde slunce  svítí 300 dní v roce a její kontrast a rozmanitost vás překvapí na každém kroku. Andalusie není jen o plážích, ale taky o ferratách, VHT, v zimním období i o lyžování, ale i o surfování a kitování. Průměrná teplota v zimě v Andalusii je kolem 15 stupňů a tak nám nebrání nic, proč toto ideální počasí nevyužít na ferraty v oblasti kolem města Ronda, které je oblkopené překrásnými pásy hor, které vytváří skvostné panorama. V Andalusii budeme celkem 5 dní s příletem a odletem 6 dní. Ubytování budeme mít zajištěné v rodiném domě na pobřeží s výhledem na Gibraltar a Africké pobřeží. K přesunu budeme mít k dispozici vlastní vůz a lze si zde svojí dovolenou prodloužit a využít možnosti návštěvy do Afriky, školu surfu, kitu a nebo si případně zajed zalyžovat do nedalekého lyžařského střediska v Sierra Nevadě. Lyže k půjčení lze zajistit na místě.


Itenerář cesty 

1. Den Praha (Videň) - Malaga

Přílet dle letenky do města Malaga a dále přesun autem na ubytování do Punta Cornero


2. Den Via Ferrata Casares

Ráno po snídani se autem přesuneme po pobřeží k do malebného městečka Casares, kde nás čekají dvě krásné a vzdušné ferraty obtížnosti C. Ferraty jsou vybudovány na krajy městečka a jejich konečný výstup je na hradbách. Po celou dobu lezení nás čekají krásné výhledy do okolí s horskými panorama. Při cestě zpět na ubytování se zastavíme v městě Estepona na andaluskou kuchyni.


3. Den Via ferrata Benalauria a Via ferrata Benadalid. 

Čeká nás další den a dvě krásné vzdušné ferraty s lanovými mostky v oblasti Benalauria. Obtížnost obou ferrat je hodnocena C. a během lezení se nám naskytnou okázalé výhledy do okolní krajiny. V připadě, že nám vyjde čas vyrazíme jeste o kousek dál se zabavit na Via ferratu Jimera de Libar a ferratu Atajate.  


4. Den Via ferraty v oblasti města Ronda

Brzo ráno po snidani vyrazíme směr Ronda, kde nás čekají technicky náročné a krásné ferraty. První ferrata, která nás čeká je Via ferrata de montejaque je obtížnosti D, dále ferrata Málaga, která je kraťoučká o obtížnosti C a poslední, která nás čeká je Via ferrata přímo ve městě Ronda pod názvem El Tajo de RondaC/D. Dále nás čeká prohlídka města, které patří mezi jedno z nejkrásnějšich měst v Andalusii. Ve městě využijeme místni restauraci a pochutnáme si na dalších španělských specialitách.


5. Via ferrata Siera del Hacho a Castillo del Áquila

Poslední ferratový den a tak si ho užijeme na dvou obtížnějšich ferratách v této oblasti. Obě jsou obtížnosti D a jak už to ve Španělsku na ferratách bývá, užijeme si vzdušné lanové mostky, žebříky a pár převisů. Je to nás poslední ferratový den, tak ať stojí za to.


6. Málaga a návrat do ČR

Poslední den ve Španělsku a návrat zpět do ČR. Ráno po snídaní si zabalíme všechny nezbytné věci a přesuneme se do města Málaga, kde vyuźijeme čas před odletem k prohlídce tohoto krásného města a k nákupu dárků.

Cena: 9000,-/ osoba včetně DPH

Cena zahrnuje: průvodcovské služby mezinárodního průvodce UIMLA

Cena nezahrnuje: Náklady na dopravu (benzín, nafta)  cca 100€/ osobu. auotbus cca 20€.

 Možnost ubytování v soukromém domku s vlastní kuchyní, koupelnou a dvoulůžkovými pokoji 60,- €/os/den nebo na hotelu. Ubytování se nachází v Přírodním parku Estrecho, kam migruje spousta ptáků v oblasti Punta Cornero s výhledem na Gibraltar a Afriku.

Letenka cca 2000 - 5000,- CZK

Stravu

Pro další informace mě neváhejte kontaktovat.