Madeira

Putování ostrovem věčného jara

Termín: na zeptání


Na ostrově Madeira nás čeká krásných 11 dní. Při naší cestě navštívíme spoustu zajímavých a krásných míst, nachodíme stovky kilometrů podél levad, vystoupáme na dva nejvýznamější vrcholy ostrova Pico Ruivo 1862 m a Pico Grande 1654 m. Pokud nám počasí bude přát, v západní části ostrova se vykoupeme v přírodních jezírkách Porto Moniz  a ve východní časti ostrova si zase užijeme měsíční krajinu na polostrově Sao Lourenco. Během naší cesty ochutnáme Madeirské jídlo u mého kamaráda Sidónia a nebude chybět ani návstěva a ochutnávka Madeirského rumu přímo ve vyrobě. Na ostrově se budeme přepravovat místní dopravou, která je opravdu velkým zážitkem. 


Itenerář cesty


1. Den Praha - Funchal

Leteckou dopravou se přepravíme z Prahy na ostrov Madeira. 

2. Den Funchal

Celý den strávíme v historickém městě Funchal. Navštívíme botanickou zahradu a vydáme se do části Monte, kde se nám naskytnou krásné výhledy na celé hlavní město. Z Monte je možné za příplatek využít jízdu na tradičních dřevěných saních.

3. Den Pico Ruivo 1862 m.

V brzkých ranních hodinách se vydáme autobusem na severní stranu ostrova do městečka Satana, odkud se vydáme na nejvyšší vrchol ostrova a zároveň 3 nejvyšší vrchol Portugalska Pico Ruivo 1862 m. Z vrcholu se přiblýžíme po turistické trase směrem na jih. Autobusem se dále přepravíme zpět do Funchal

4. Den poloostrov Ponta de Sao Lourenco.

V ranních hodinách se vydáme autobusem do východní části ostrova, kde nás čeká celodenní túra po poloostrově Sao Lorence. v případě, že nám vyjde čas, budeme se moci vykoupat na nejznámější vulkanické pláži na Madeiře. Při cestě se zastavíme na Madierskou večeři v městečku Santa Cruz.

5. Den koupání v Porto Moniz

Vydáme se autobusem do nejzápadnějšího města ostrova Porto Moniz, kde strávíme celý den. Zajímavým přírodním úkazem jsou zde přírodní vulkanické jezírka, která využijeme ke koupání. Z městečka využijeme turistické trasy na procházky s výhledy.

6. Den Pico Grande 1654 m.

Na vrchol Pico Grande se vydáme královskou cestou, která má nezapomenutelné výhledy do krajiny ostrova, které patří k nejkrásnějším výhledům na ostrově. Vrchol sice není nejvyšším bodem ostrova, za to patří k tomu, bez čeho z ostrova nesmíte odjet.

7. Den Údolí jeptišek

Vydáme se do údolí jeptišek, které jsme měli možnost den předem vidět z turistické trasy na Pico Grande. Údolí je ze všech stran chráněno horamy a údolí je velmi slunné. Vyrábí se zde třešňové a kaštonové likéry a pečou chutné sladkosti.

8. Den Boca do Risco

Vydáme se po skalách nad oceánem po stezce Boca do Risco, kterou kdysi využívali nosičiny vín.

9.  Kvétinový festival na Madeiře

Nevětší slavnost tohoto ostrova je bezpochyby Květinový festival a my využijeme možnost se této květinové parády zúčastnit. 

10. Den Funchal

Celý den strávíme v historickém městě Funchal, prohlídkou historických památek s nákupem místních suvenýrů a návštěva květinového festivalu.

11. Den Funchal - Praha

Návrat zpět do ČR  


Cena: 15000,-/ osoba včetně DPH 

Cena zahrnuje: průvodcovské služby mezinárodního průvodce UIMLA

Cena nezahrnuje: Doprava po ostrově cca 100€ 

                                Ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním vybavením 500,- CZK/os/den 

                                Letenka cca 8000,-

                                Stravu

Pro další informace mě neváhejte kontaktovat.