Madeira

Putování ostrovem věčného jara

Termín: 21.11. - 28.11.2024


Na ostrově Madeira nás čeká krásných 8 dní. Při naší cestě navštívíme spoustu zajímavých a krásných míst, nachodíme stovky kilometrů podél levad, vystoupáme na dva nejvýznamější vrcholy ostrova Pico Ruivo 1862 m a Pico Grande 1654 m. Pokud nám počasí bude přát, v západní části ostrova se vykoupeme v přírodních jezírkách Porto Moniz  a ve východní časti ostrova si zase užijeme měsíční krajinu na polostrově Sao Lourenco. Během naší cesty ochutnáme Madeirské jídlo u mého kamaráda Sidónia a nebude chybět ani návstěva a ochutnávka Madeirského rumu přímo ve vyrobě. Na ostrově se budeme přepravovat místní dopravou, která je opravdu velkým zážitkem. 


Itenerář cesty


1. Den Praha - Funchal

Leteckou dopravou se přepravíme z Prahy na ostrov Madeira. 

2. Den Funchal

Celý den strávíme v historickém městě Funchal. Navštívíme botanickou zahradu a vydáme se do části Monte, kde se nám naskytnou krásné výhledy na celé hlavní město. Z Monte je možné za příplatek využít jízdu na tradičních dřevěných saních.

3. Den Pico Ruivo 1862 m.

V brzkých ranních hodinách se vydáme autobusem na severní stranu ostrova do městečka Satana, odkud se vydáme na nejvyšší vrchol ostrova a zároveň 3 nejvyšší vrchol Portugalska Pico Ruivo 1862 m. Z vrcholu se přiblížíme po turistické trase směrem na jih. Autobusem se dále přepravíme zpět do Funchal

4. Den poloostrov Ponta de Sao Lourenco.

V ranních hodinách se vydáme autobusem do východní části ostrova, kde nás čeká celodenní túra po poloostrově Sao Lorence. v případě, že nám vyjde čas, budeme se moci vykoupat na nejznámější vulkanické pláži na Madeiře. Při cestě se zastavíme na Madierskou večeři v městečku Santa Cruz.

5. Den koupání v Porto Moniz

Vydáme se autobusem do nejzápadnějšího města ostrova Porto Moniz, kde strávíme celý den. Zajímavým přírodním úkazem jsou zde přírodní vulkanické jezírka, která využijeme ke koupání. Z městečka využijeme turistické trasy na procházky s výhledy.

6. Den Pico Grande 1654 m.

Na vrchol Pico Grande se vydáme královskou cestou, která má nezapomenutelné výhledy do krajiny ostrova, které patří k nejkrásnějším výhledům na ostrově. Vrchol sice není nejvyšším bodem ostrova, za to patří k tomu, bez čeho z ostrova nesmíte odjet.

7. Den Boca do Risco

Vydáme se po skalách nad oceánem po stezce Boca do Risco, kterou kdysi využívali nosičiny vín.

8. Den Funchal - Praha

Celý den strávíme v historickém městě Funchal, prohlídkou historických památek s nákupem místních suvenýrů a návrat zpět do ČR


Ubytovaní:

Ubytovaní budeme po celou dobu pobytu přímo v centru Funchal v malém penzionu,odkud budeme každé ráno vyrážet na naše jednodenní výlety.

Doprava:

Po ostrově budeme využívat místní autobusovou dopravu.

Strava:

Na ubytování bude zajištěna snídaně, která formou bufetu. Penzion nemá k dispozici žadnou společnou kuchyňku. Jelikož budeme ubytovaní v centru města, kde je spousta kaváren a restaurací, můžeme klidně k večeři využít tuto možnost nebo v nedalekém obchodním centru využít místní jídelnu. Pro dokupování potravin budeme mít každý den dostatek času.

Náročnost:

Každý den ujdeme něco kolem 15 km s převýšením kolem 500 m. Všechny túry půjdeme nalehko s menším batohem. Každý den bude k dipsozici na konci túry využít i místní restauraci. 

Další informace:

Maximální počet účastníků je 6 osob. Jedná se tedy o cestování v malé skupině osoby. 


Cena: 13.500,-/ osoba včetně DPH 

Cena zahrnuje: průvodcovské služby mezinárodního průvodce UIMLA

Cena nezahrnuje: Doprava po ostrově cca 100€ 

                               Ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním vybavením                                          70€/os/den 

                                Letenka cca 11.000,-

                                Stravu

Pro další informace mě neváhejte kontaktovat.