Portugalsko

Napříč Portugalskem od severu po Lisabon

Termín: na zeptání

Portugalsko není jen Portské víno, Lisabon a Porto, je to také země, která má jeden z nejkrásnějších Národních parků v Evropě Peneda Gerés, kde zatím moc turistů není a tak si budeme moci tento park vychutnat dostatečně. V Portugalsku ztrávíme krásných 10 dní a během našeho putování si užijeme krásy portugalských měst, přírody, oceánu, výborného jídla a také dobrého Portského vína. 


Itenerář cesty


1. den Porto

Hned po příletu se ubytujeme na penzionu. Den strávíme po památkách druhého největšího města Portugalska Porto. Projdeme si historické centrum, které se podobá Malé straně a načerpáme kouzelnou atmosféru Portugalska.

2. den Braga

Přesuneme se do třetího největšího města Braga, kde budeme ubytovaní 3 dny. Během dne si projdeme historickou část města Braga, které je považováno za kolébku kultury a tradic, se kterými se dnešní Portugalci ztotožňují.

3. den Národní park Peneda - Gerés - Serra da Pendela

V brzkých ranních hodinách se vydáme vypůjčeným autem do Národního parku Peneda - Gerés a jeho části Serra da Pendela. Národní park Peneda - Gerés je považován za jeden z posledních rájů v Evropě. Liduprázdné horské hřebeny, rozpadajcí se žulové balvany, kamenné sýpky espigueiros, skupinky starců, kteří hrají domino. Během dne máme naplánovaný okruh, který nás zavede do divočiny parku a po opuštených portugalských cestách si užijeme spoustu zážitků.

4. den Národní park Peneda - Gerés - Serra do Gerés

V brzkých ranních hodinách se vydáme místní do druhé části Nrárodního parku Peneda - Gerés, kde si dáme jednodenní okruh divočinou s vyhlídkami na vodopády a národní park.

5. den Národní park Peneda - Gerés

Po snídani vyrazíme do poslední část části Národního parku Peneda - Gerés, kde si užijeme další vyhlídky a opuštěné turistické stezky.

6. den Fátima

V raních hodinách se přepavíme do města Fátima. Město patří mezi nejznámější katolické poutní místo na světě. Fátima patří v Portugalsku mezi jedno z nejnavštěvovanější město a tak ani my ho nesmíme zapomenout navštívit. Dále se pak přepravíme do rybářského městečka Nazaré

7. den Nazaré

Rybářské městečko Nazaré patří k dalším místům, které v Portugalsku nesmíme minou. Ráno se vydáme do centra města. Vypůjčíme si kola a vydáme se na kolech po cyklostezce kolem pobreží v Nazaré. navštívíme surfařské muzeum. Během dne si uděláme čas i na koupání v oceánu

8. Lisabon

Po snídani se přepravíme místní dopravou do hlavního města Lisabon, kde strávíme 2 noci. Projdeme se historickou částí města, navštívíme nejznámější obchod a výrobnu Pastéis de Belém.

9. den Sintra

Po snídani se vydáme vlakem do města Sintra. Zde si uděláme výlet po okolí hustým lesem, fantastickou krajinou a s úchvatnými vyhlídkami. Ve večerních hodinách se vrátíme zpět do Lisabonu, kde přenocujeme

10. den Lisabon - Porto

Dopoledne si užijeme jeste atmosféru Lisabonu a dále se přesuneme místní dopravou zpět do města Porto na místní letiště. Odlet zpět do ČR. 

Je možné zakoupit odlet z Lisabonu a prodloužit si čas v tomto krásném městě.

Cena: 15000,-

Cena zahrnuje: průvodcovské služby mezinárodního průvodce UIMLA

Cena nezahrnuje: Doprava po ostrově cca 150€

                                Ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním vybavením 650,- CZK/os/den

                                Stravu

Letenka cca 8000,-