Ferratový přechod Brenta

Termín: 08.- 11.08.2024

Ferratový přechod pohoří Brenta patří mezi perly Dolomit. Skalní veže, skryté ledovce, vytesané zajištěné cesty ve skála a nezapomenutelné výhledy stojí za to to zažít, ne nadarmo se o Brentě říká královna Dolomit. Po celou dobu se budeme pohybovat v nadmořských výškách kolem 2000 - 3000 m a nocovat budeme na horských chatách, které jsou obklopeny skalními věžemi a nezapomenutelnými výhledy do okolí.Itenerář cesty

1.Den

Sraz všech účastníků ráno v 9:30 u dolní stanice lanovky vedoucí do sedla Grosté (nad Madonnou di Campiglio). Lanovkou vyjedeme do sedla, kde začne náš ferratový přechod pohořím Brenta po legendární stezce Via delle Bocchette. Zajištěnou cestou  SENTIERO ALFREDO BENINI se přes sedlo Tuckett dostanme ke  stejnojmenné horské chatě, kde strávíme první noc.

2. Den

Po snídani nás čeká výstup zpět do sedla Tuckett a dále budeme ferratovou cestou BOCCHETTE ALTE. Zajištěnou cestou Detassis sestoupíme k horské chatě  Alimonta, kde se ubytujeme druhou noc..

3. Den

Zajištěná cesta BOCCHETE CENTRALE svými úseky je nejvíce typická pro Brentu. Vodorovné chodníky vytesané do skalních stěn najdete snad ve všech průvodcích.Po krátké pauze na chatě Pedroti se přesuneme do dnešního cíle na Rif. Brentei, kde nás čeká třetí a poslední noc.

4. Den

Poslední den našeho okruhu na Brentě uzavřeme zajištěnou cestou SENTIERO S.O.S.A.T., která nás zavede zpět  k horské chatě Tuckett a následně po turistickém chodníku k horní stanici lanovky. Předpokládaný návrat zpět k autům je okolo 14h a následně náš čeká cesta do ČR.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz všech účastníků ráno v 9:30 u dolní stanice lanovky vedoucí do sedla Grosté (nad Madonnou di Campiglio) automobil nechýmd u dolní stanice lanovky po celou dobu zájezdu

Ubytování

Ubytovaní budeme na horských chatách Rif. Tuckett, Rif. Alimonta a Rif. Brentei ve společných noclehárnách vždy na jednu noc. Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká hygienická vložka do spacáku (tzv. "bílá paní").

Stravování

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Na chatách je možnost si snídaně nebo večeře objednat (hlavní jídlo cca 15 €, snídaně 10-12 €, polopenze 25-30 €). Doporučuji využít polopenze na chatách. K dispozici je pitná voda, WC. Chaty nejsou vybaveny kuchyňkou ani nádobím, nádobí i vařič musíte mít případně vlastní a vaří se výhradně venku před chatou.

Náročnost 2-3

Ačkoli je možné se zájezdu zúčastnit i bez předchozí zkušenosti s ferratami, doporučuji  zkušenost s VHT a předpokládám alespoň průměrnou fyzickou zdatnost účastníků. Program je koncipován jako celodenní pohyb v horském terénu.

Cena: 7.500,- CZK/os včetně DPH. 

Cena zahrnuje: pouze náklady za průvodcovské služby.

Cena nezahrnuje: je třeba počítat s náklady na dopravu, lanovku,a cestovní pojištění (pokud nemáte sjednané), noclehy na chatách a stravování.


POVINNÉ VYBAVENÍ

  • trekové hole,
  • ferratové vybaveni, cepín, mačky,
  • pevná kotníková turisticka obuv a návleky na boty,
  • nepromokavá bunda a kalhoty (membrána Gore-Tex, Dermizax, Cutan apod.), softshellová (fleecová) bunda, sada spodního prádla (nejlépe vlněného), ponožky (+rezervní), termoska případně láhev na pití nebo camelback (1,5 - 2 l), tenké prodyšné rukavice (softshell, Windstopper), teplé rukavice, čepice,
  • kvalitní sluneční brýle, ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20), čelovka

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

čelenka, šátek, hygienické potřeby, náhradní spodní prádlo, bavlněné tričko, mapa, GPS.