Dachstein na sněžnicích

Termín: 21.-23.3.2025

                                                                                               


Masiv Dachstein, díky své dostupnosti patří k velice oblíbené destinaci horalů z ČR. Pro svou nadmořskou výšku je zde v zimních měsících zaručená dostatečná sněhová pokrývka, my toho využijeme a během 3 dnů si prošlápneme severní část masivu Dachsteinu. Víkend na sněznicích je určen pro začatečníky na sněžnicích, ale i pro zkušené sněžničáře, kteři mají rádi společnost v horách. Itenerář cesty

1.Den

Kolem 12:00 hodiny se sejdeme společně na parkovišti v Obertraunu pod lanovkou na Krippestein. Překontrolujeme si vybavení a lanovkou se necháme vyvézt na vrchol Krippenstein 2108 m. kde se nám otevřou krásné výhledy na masív Dachstein a Totes Gebirge. Zde využijeme vyhlídku 5 Fingers, místní občerstvení a přesuneme se na chatu Gjaidalm kde přenocujeme

2. Den

Po snídani vyrazíme na celodenní túru směrem na Simonyhutte, kde přenocujeme přes chatu Wiesberghaus s malým občerstvením. Během celého dne nás budou doprovázet výhledy do okolí, překrásný západ a východ slunce na Simonyhutte.

3. Den

Ráno po snídani vyrazíme ze Simonyhutte zpět na lanovku Krippenstein. Celé naše horské dobrodružství na sněžnicích zakončíme prohlídkou Hallstattu.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je v pátek nejpozději v 11:30 v Obertraunu u dolní stanice lanovky na Krippenstein. Automobil je možné zaparkovat zdarma u dolní stanice lanovky po celou dobu zájezdu

Ubytování

Ubytováni budeme na horských chatách Gjaid Alm a Simonyhütte ve společných noclehárnách vždy na jednu noc. Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká hygienická vložka do spacáku (tzv. "bílá paní").

Stravování

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Na chatách je možnost si snídaně nebo večeře objednat (hlavní jídlo cca 15 €, snídaně 10-12 €, polopenze 25-30 €). K dispozici je pitná voda, WC. Chata není vybavena kuchyňkou ani nádobím, nádobí i vařič musíte mít případně vlastní a vaří se výhradně venku před chatou.

Náročnost 2-3

Ačkoli je možné se zájezdu zúčastnit i bez předchozí zkušenosti se sněžnicemi, předpokládám alespoň průměrnou fyzickou zdatnost účastníků. Program je koncipován jako celodenní pohyb v zimním terénu v nadmořských výškách 1 600 - 2 300 m s denním převýšením max. 700 výškových metrů výstupu.

Cena: 4.500,- CZK/os včetně DPH. 

Cena zahrnuje: pouze náklady za průvodcovské služby.

Cena nezahrnuje: je třeba počítat s náklady na dopravu, lanovku,a cestovní pojištění (pokud nemáte sjednané), noclehy na chatách a stravování.


POVINNÉ VYBAVENÍ

  • sněžnice, trekové hole s velkými košíčky,
  • lavinový vyhledávač (pípák), lavinová lopata, lavinová sonda,
  • zimní obuv a návleky na boty,
  • nepromokavá bunda a kalhoty (membrána Gore-Tex, Dermizax, Cutan apod.), softshellová (fleecová) bunda, sada spodního prádla (nejlépe vlněného), ponožky (+rezervní), termoska případně láhev na pití nebo camelback (1,5 - 2 l), tenké prodyšné rukavice (softshell, Windstopper), teplé rukavice, čepice,
  • kvalitní sluneční brýle, ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20), čelovka

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

čelenka, šátek, hygienické potřeby, náhradní spodní prádlo, bavlněné tričko, mapa, GPS.