Výstup na vrchol Traunstein

 zajištěnou cestou

Termín: 29. - 30.6.2024


Vrchol Traunstein 1691 m nabo taky Strážce solné komory se na hází na břehu jezera Traunsee u města Gmunden. Vrchol sice nepatří mezi velikány v této oblasti, ale díky převýšení 1250 m je rozhodně zajímavý a není úplně vhodný pro začátečníky. Nás na tomto kopci čekaji dva super dny. Na vrchol se vydáme ferratou Naturfreunsteig, který je obtížnosti B a nedaleko vrcholového kříže , využijeme horskou chatu pro přenocování. Zpět dou k auto využijem ferratu Hans Herner klettersteig obtížnosti A/B.Itenerář cesty

1.Den

Z parkoviště se vydáme k nástupu Ferraty Naturfreundsteig obtížnosti B, po které vystoupáme až na plošinu Traunstein. Dále se po turistické trase vydáme k chatě Gmundner Hutte, kde se občerstvíme a ubytujeme. K samotnému vrcholovém kříži se vydáme na západ slunce, který je zde okouzlující. Během cesty si budeme užívat výhledy na jezero Traunsee a nedaleké pohoří Höllengebirg.


2. Den

Po snídani se vydáme z chaty ferratou Hans Herner klettersteig B zpět na parkoviště k autu, kde využijeme jezero Traunsee ke koupáníVLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je v pátek nejpozději v 10:00 v u nástupu na ferratu Hans Herner kletetrsteig. Silnice vede podél jezera Traunsee. Automobil je možné zaparkovat za 25€ na místním parkovišti.

Ubytování

Ubytováni budeme na horské chatě Gmundener hutte ve společné noclehárně. Nutné mít vlastní spacák nebo lehká hygienická vložka do spacáku (tzv. "bílá paní").

Stravování

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Na chatě je možnost si snídani nebo večeři objednat (hlavní jídlo cca 15 €, snídaně 10-12 €, polopenze 30 €). K dispozici je pitná voda, WC. Chata není vybavena kuchyňkou ani nádobím, nádobí i vařič musíte mít případně vlastní a vaří se výhradně venku před chatou.

Náročnost 2-3

Ačkoli je možné se zájezdu zúčastnit i bez předchozí zkušenosti s ferratami, předpokládám alespoň průměrnou fyzickou zdatnost účastníků. Program je koncipován jako celodenní pohyb v letním terénu v nadmořských výškáchk 600 - 1700 m s denním převýšením max. 1200 výškových metrů výstupu.

Cena: 3.600,- CZK/os včetně DPH. 

Cena zahrnuje: pouze náklady za průvodcovské služby.

Cena nezahrnuje: je třeba počítat s náklady na dopravu, cestovní pojištění (pokud nemáte sjednané), nocleh na chatě a stravování.

POVINNÉ VYBAVENÍ

  • ferratového vybavení - sedák, prsní úvazek s plochou smyčkou, přilba a ferratová brzda s karabinou na odsednutí

  • pevnou obuv
  • nepromokavá bunda a kalhoty (membrána Gore-Tex, Dermizax, Cutan apod.), softshellová (fleecová) bunda, sada spodního prádla (nejlépe vlněného), ponožky (+rezervní), termoska případně láhev na pití nebo camelback (1,5 - 2 l), tenké prodyšné rukavice (softshell, Windstopper), teplé rukavice, čepice,
  • kvalitní sluneční brýle, ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20), čelovka
  • cestovní doklady, teleskopické hole

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

čelenka, šátek, hygienické potřeby, náhradní spodní prádlo, bavlněné tričko, mapa, GPS.