Road Trip Andalusie

Termín: listopad - duben

Andalusie se nachází na jihu Španělska. Vášnivé tanečnice flamenca, býčí zápasy, romantické venkovské hrady, vyhlášená gastronomie, města plná památek, nedotčená krajina s horskými hřebeny a okouzlující pobřeží. Tak nějak si můžete ve zkratce představit co zde můžeme zažít a jaká Andalusie vlastně je.Itenerář cesty 

1. Den Praha (Videň) - Malaga

Přílet do Malagy, kde se pomocí automobilu nebo místním autobusem přesuneme do Punta Cornero, kde budeme mít po celou dobu základnu a budeme si užívat krásné východy a západy slunce s výhledem na Afriku. Punta Cornero leží vedle přírodní rezervace, kde odpočívají stěhovavý ptáci při přeletech z Afriky a do Afriky.

2. Den Gibraltar

Autem se přepravíme na Gibraltar. Pro vstup je potřeba cestovní pas, jelikož se budeme nacházet na britském území. Po hraniční kontrole se autobusem přepravíme k lanovce, která nás vyveze až na vrchol mohutné gibraltarské skály. Zde se platí i vstup do rezervace. Lanovka + rezervace (34£) je zde možnost celé si to vyšlápnout pěšky a ušetřit za lanovku nebo se místním taxíkem nechat vyvést a zastavovat u největších zajímavostí.. Dále se vydáme pěšky do hlavního centra na Gibraltaru. Ve večerních hodinách se vydáme zpět na ubytování.

3. Den Caminito del Rey

Vydáme se na stezku Smrti, která je doslova připoutat na skalní kolmé stěně, která vede nad úzkými roklemi nad řekami i stovky metrů vysoko. Stezka prošla kompletní rekonstrukcí a je vhodná pro turisty , kteří nemají žádnou fyzickou kondici. Stezka je zpoplatněná 10€ , musí se dostatečně včas rezervovat a je dlouhá cca 10 km. U stezky je pohodlné a krásné koupání, které si také užijeme.

4. Den Ronda

Maurská minulost s křesťanskou současností to je město Ronda, které patří mezi perly Andalusie a je postaveno nad skoro stometrovou skalní rokli El Tajo, kde si vylezeme dvě lehké ferraty, které stojí rozhodně za to a zvládnou to i začátečníci. Dále nás bude čekat prohlídka města a ochutnávka místní kuchyně.

5. Den Tanger

Z města Tarifa se vydáme trajektem do města Tanger, který je po Casablance druhým nejvýznamnějším přístavem v Maroku. ve městě najdeme řadu historických památek. Je zde možnost přespání a nebo trajekt večer zpět na ubytování.

6. Den Tanger nebo Tarifa

V případě, že využijeme přespání v Tanger, tento den ještě budeme ve městě a v odpoledních hodinách se vrátíme zpět trajektem na ubytování nebo si zajedeme do města Tarifa, kde si odpočineme na místní pláži a vychutnáme si dobré jídlo a víno.

7. Den Cádis

Vydáme se do města Cádiz , které se vyznačuje nejstarším městem Evropy. Zde si užijeme krásné historické centrum, spousta dobrého jídla a pití.

8. Den Malaga a odjezd

Navštívíme město Malaga s významnými památkami a dále se přesuneme na letiště a kolem 18:00 se letecky přepravíme zpět do ČR.Cena: 10.000,-/ osoba včetně DPH

Cena zahrnuje: průvodcovské služby mezinárodního průvodce UIMLA

Cena nezahrnuje: Doprava  cca 100€/ osoba

Ubytování v soukromém domku s vlastní kuchyní, koupelnou a dvoulůžkovými pokoji 60,- €/os/den. Ubytování se nachází v Přírodním parku Estrecho, kam migruje spousta ptáků v oblasti Punta Cornero s výhledem na Gibraltar a Afriku. 

Letenka cca od 3000,- CZK (Videň) - 5000,-CZK (Praha)

  • autobus Gibraltar 3,60€
  • lanovka + vstup do rezervace Gibraltar 34£
  • vstup Caminito del Rey 10€
  • trajekt Tanger a zpět Tarifa 70€
  • stravu

Pro další informace mě neváhejte kontaktovat.